Jak spędzić czas?
Spływy kajakowe- Wyprawa na kajaki, to zawsze przygoda. Kontakt z przyrodą, wysiłek fizyczny, nieprzewidziane zdarzenia, to nieodłączne elementy każdego spływu.
Łowisko rybne - dla miłośników wędkarstwa stworzony został szereg łowisk obfitujących w różnorodne gatunki ryb.
Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej- zabytek z XVII wieku. Perła drewnianego budownictwa barokowego.
Muzem im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach – upamiętniające bitwę zakończoną klęską Powstańców. Muzeum prowadzi stałą ekspozycję poświęconą życiu T. Kościuszki oraz archeologiczną.
Jazda konna Zapraszamy osoby dorosłe i dzieci na jazdy konne, na różnym poziomie zaawansowania oraz takie, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z końmi. Zajęcia odbywają się na ujeżdżalni i w terenie.
Farma Iluzji rodzinny park rozrywki na terenie lasu z atrakcjami typu tory przeszkód, iluzje optyczne, pokazy magii, karuzele, park linowy, trampoliny.
Mini Zoo w Cyganówce- zagroda dzikich zwierząt, które można oglądać z bliska np. jelenie, sarny oraz daniele. Zwierzęta są w specjalnej zagrodzie wybudowanej na terenie lasu, a tuż obok znajduje się edukacyjna polana.
Leśna ścieżka przyrodniczo-kulturowa w Hucie Garwolińskiej to ponad trzykilometrowa trasa spacerowa biegnąca w głąb malowniczego lasu. Wzdłuż całej ścieżki spacerowej porozstawiane są tablice oraz punkty informacyjne z ciekawostkami.
Pole golfowe – Gra na polu, oddalonym zaledwie 14 km od naszego hotelu, to przyjemność dla każdego grającego – doświadczonego, jak i początkującego. będzie przeżyciem obfitującym w emocjonujące wyzwania, gwarantujące satysfakcję.
Zamek książąt mazowieckich w Czersku – jeden z najstarszych grodów na Mazowszu. Został wzniesiony już w XI wieku w miejscu dawnej osady słowiańskiej. To miejsce, w którym czas się zatrzymał, a jednocześnie od wiosny do późnej jesieni ożywa dzięki turniejom rycerskim, przedstawieniami rekonstrukcyjnymi i koncertami.
Muzeum i Park Czartoryskich w Puławach – w ramach muzealnej ekspozycji prezentowane są losy oraz działalność członków rodziny Czartoryskich w XVIII i XIX wieku. Pałac Czartoryskich otacza piękny park w stylu angielskim. Spacerując wśród tej "prawie" dzikiej przyrody co chwila można natknąć się na niezwykły, zabytkowy budynek, jak np.: Wieża Ciśnień, Brama Rzymska, Pałac Marynki czy Dom Gotycki. Ponadto przechodząc mostkiem nad ulicą Głęboką wchodzi się do Górnego Ogrodu, w którym znajduje się Domek Grecki. W parku ustawiono także bardzo dużo rzeźb, które nadają temu miejscu tajemniczości. Najbardziej znanym obiektem w parku jest Świątynia Sybilli będąca odwzorowaniem świątyni Westy w Tivoli pod Rzymem.
Muzeum Nietypowych Rowerów – jedyne w Europie Muzeum Nietypowych Rowerów znajduje się na prywatnej posesji założyciela - Józefa Konstanta Majewskiego, w miejscowości Gołąb na trasie Las Woda – Puławy. Zwiedzający mogą nie tylko obejrzeć ale też osobiście wypróbować rowery poziome, cyrkowe i nietypowe. Dzieciom i młodzieży największą frajdę sprawia jazda na rowerach galopujących. Właściciel chętnie opowiada o samodzielnie skonstruowanych rowerach i dzieli się historią powstania pierwszego na świecie jednośladu. Jesteśmy pewni, że w dalszej rozmowie zachęci także to odwiedzenia Muzeum Pijaństwa, Domku Loretańskiego i kościoła z amboną wspartą na dwóch konfesjonałach. I z dumą doda, że Gołąb znany był już XII wieku!
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Św. Floriana i Św. Katarzyny – najpiękniejszy w Polsce renesansowy kościół jest sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej – Patronki ludzi w drodze, z jedyną na świecie amboną z XVII w. podpartą dwoma konfesjonałami.
Domek Loretański - jedna z najpiękniejszych i najciekawszych replik Santa Casa Loreto wybudowana w ok. 1640 r. Domem Świętym nazywa się przeniesione z Nazaretu do Loreto we Włoszech oryginalne ściany domu Najświętszej Maryi Panny.
Rezerwat Przyrody Piskory - ostoja ptactwa wodno-błotnego. Ponad 40 km ścieżek dydaktycznych i szlaków ornitologicznych to idealne warunki do spacerów, przejażdżek rowerowych oraz obserwacji ptaków wodnych. Można tam spotkać między innymi: bąka, bielika, zielonkę, puchacza, orlika krzykliwego, żurawia czy rybitwę białoskrzydłą. Do tego szacuje się, że występuje tam jedna z największych krajowych populacji perkoza zausznika.
Muzeum Sił Powietrznych – z zabytkowymi samolotami w stolicy polskich skrzydeł w Dęblinie. Na ekspozycjach prezentowane są statki powietrzne, zestawy rakietowe OP i OPL, sprzęt radiolokacyjny, środki zabezpieczenia i ubezpieczenia lotów, trenażery i symulatory lotnicze. Muzeum eksponuje czasowe wystawy przybliżające sylwetki sławnych pilotów oraz wydarzenia z bogatej historii Polskiego Lotnictwa Wojskowego.
Magiczne Ogrody – pierwszy w Polsce rodzinny sensoryczny ogród tematyczny, stworzony w oparciu o oryginalną baśniową historię. Park podzielony jest na krainy, z wieloma ciekawymi atrakcjami dla dzieci w każdym wieku – od maluchów, przez przedszkolaki po starszaki. Park zaplanowano z podziałem na strefy sensoryczne aktywujące wszystkie zmysły i pobudzające ciekawość oraz kreatywność młodych Gości.